عصراوز
 

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاريخ سه شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

 

حافظ منشین بی می و معشوق زمانی

کایام گـل یاسمن عیـد صیـامست

در نظر شاعران «عید صیام» یعنی عید پایانی ماه روزه که مردم آن ماه را با عبادت و تزکیه نفس به پایان می رسانند، بسیار مبارک و ارزشمند قلمداد می کنند در باور و فرهنگ شاعران پارسی گوی ایرانی باید عید صیام یعنی عید فطر که پایان بخش ماه روزه و فیض رحمانی آن بوده به خوشی و شادکامی سپری کرد. شاعران عید قربان و عید فطر را بالاترین و بهترین اعیاد می دانند و هیچ عیدی را بهتر از آنها قبول ندارند.

خاقانی می سراید:
گفتم کدام عیـد نـه اضحی بود و نـه فطر

بیرون از این دو عید چه عید است دیگرش

البته ماه صیام (رمضان) و روزه داری نه تنها برای شاعران ادب فارسی بلکه برای عموم ماهی فرخنده و خجسته محسوب شده و به واسطه همین خجستگی و فرخندگی در آن ماه مردم اعتماد به نفس بیشتری یافته و امید به آینده در آنان تقویت می شود. بنابراین عید فطر یکی از بهترین و عزیزترین عیدها محسوب می شود.
با این مقدمه می توان گفت  که از قدیم مردم ایران به ویژه جهان اسلام به جشن عید فطر بسیار اهمیت داده و برای آن ارزش فوق العاده قائل هستند. یکی از اهداف ماه رمضان ایجاد وحدت و همدلی میان انسان هاست. اینکه همه در ساعت مشخصی غذا می خورند، دست از غذا می کشند و به عبادت می پردازند باعث شده تا به زندگی جمعی مردم نظم ویژه ای ببخشد. عید فطر هم یک جشن همگانی است که در سراسر جهان اسلام آن را مهم تلقی کرده و در آن روز به شادی می پردازند. حالا روش این جشن و سرور در هر جامعه ای بنا به وضعیت سیاسی و اجتماعی منطقه با هم تفاوت می کند.
در بسیاری از کشورهای اسلامی سه روز و حتی بیشتر ادارات تعطیل و مردم به یمن بازگشائی روزه و اتمام ماه رمضان، به جشن و سرور می پردازند. در کشور ایران هم بدین منظور 2 روز تعطیل رسمی است. با این اوصاف باید در ایام تعطیلات عید سعید فطر به خود آئیم که در ماه مبارک رمضان چه روشی را برای زندگی انتخاب کردیم؟ آیا در این یک ماه تفاوتی در شیوه زندگی ما رخ داد؟ آیا ما توانستیم نسبت به نیازهای روحی خودمان پاسخ مطلوب بدهیم؟ آیا وحدت و همدلی و صداقت را به منصه ظهور رسانده ایم؟ به نظر می رسد، صداقت، راست گفتاری و راست کرداری مهمترین رفتاری بود که روزه داران در این ماه به آن توجه ویژه داشته اند. به خاطر داریم که ریاست جمهوری اسلامی ایران در رمضان سال پیش در شهر اوز به هنگام افتتاح بزرگترین و اولین طرح ویلائی مسکن مهر کشور گفت: عدالت محوری و پیشبرد عدالت در جامعه کار بسیار سختی است که آن را دنبال می کنیم. وی در بخشی دیگر از سخنانش افزود: شهر اوز و بخش اوز نگین لارستان و استان فارس است. اگر به این نکات  توجه داشته باشیم در می یابیم که ارتقا بخش اوز در راستای اجرای عدالت و طرح عدالت محوری مطرح شد. او ابتدا ویژگی های بخش اوز و شهر اوز را توضیح داد و تاکید بر نگین بودن این بخش در استان فارس و لارستان کهن می تواند بحث عدالت را در این زمینه درخشان تر سازد. به هر حال همان طوری که همکار ارجمند آقای احمدی در سخن اول  ذکر کرده است یکسال از حضور ریاست جمهوری در اوز گذشت و او به عنوان بالاترین مقام اجرائی کشور دستور شفاهی و کتبی خویش را برای ارتقا اوز صادر کرد. البته در روند اجرائی ادارات همیشه دست اندازهایی ریز و درشت وجود دارند و این محقان و طالبان حق هستند که باید با مدیریت درست از این پیچ و خم ها بگذرند برای اجرای دستور ریاست جمهوری هماهنگی، وحدت، همدلی و استفاده از شایسته سالاری و توانمندی های افراد کوشا و آگاه می تواند ما را خیلی سریع به مقصود برساند.
مگر نه اینکه طرح توجیهی و دستورات لازم و مرزبندی و غیره ارتقا در کمتر از 4 ماه انجام شد و ارتقا بخش در آستانه اعلام رسمی قرار گرفت که متاسفانه به بهانه سرشماری، انتخابات مجلس و غیره تا کنون در استان متوقف گردیده است.
نگارنده اعتقاد دارد به یمن ماه رمضان و عید فطر و تاکید شخص رئیس جمهور این مهم با هماهنگی و بدور از حواشی و با درایت دلسوختگان، مطلعان و مسئولان با تاسی از وحدت و همدلی ماه رمضان و پیروی از جشن و سرور عید فطر به سرانجام خواهد رسید. ان شااله


نوشته شده در تاريخ سه شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

 1 - مرداد ماه 90 را می توان نقطه عطفی درتاریخ اوز دانست زیرا برای اولین بار مردم بخش شاهد حضور بالاترین مقام اجرایی کشور در بخش کهن خود بودند. مردم اوز و منطقه دقیقا یک سال قبل با جنب و جوش و امید خاصی خود را برای استقبال از ریاست محترم جمهور آماده کردند و بالاخره ایشان با حضور امیدآفرین خود در مورخه 90/5/24 علاوه بر دیدار با مردم منطقه، با

 افتتاح پروژه مسکن مهر اوز به نمایندگی از مسکن مهر استان فارس امید به آینده را در 608 خانواری که در اوز صاحب خانه شدند تقویت کرد.
2- 24 مرداد90 را می توان نقطه عطفی درتاریخ اوز دانست زیرا مردم بخش اوز پس از گذران 62 سال برای اولین بار، بدون واسطه از زبان بالاترین مقام اجرایی شنیدند که اگر جمعیت این بخش به 35 هزار نفر برسد در سفر بعد هیئت دولت به شهرستان اوز سفر خواهند کرد. این سخن بارقه امید را در دل شهروندان دو چندان کرد زیرا علاوه بر بشارت ارتقای اوز به شهرستان، نویدحضور مجدد ریاست جمهور و هیئت دولت برای دومین بار به اوز را می داد.
3 - عصر اوز در راستای اهداف خود (اطلاع رسانی، وحدت، خودباوری و امیدآفرینی) علاوه بر اطلاع رسانی و انعکاس مناسب این سفر و برکات آن، تلاش کرد امید را همچنان در دل مردم بخش زنده نگه داشته تا علاوه بر اطلاع رسانی، امید آفرینی به عنوان دیگر هدف خود را نیز تقویت کرده باشد. از سوی دیگر درج اقدامات انجام شده و موارد مرتبط با ارتقا به عنوان مطالبه دیرینه مردم بخش اوز و انتشار مستمر اخبار مرتبط با این موضوع و درج مقالات و نامه های متعدد خوانندگان دراین زمینه حکایت از اهمیت موضوع و توجه نشریه به رسالت خود و بها دادن به افکار عمومی داشته و دارد. عصر اوز درحقیقت با بازتاب مشارکت مردم در استقبال از ریاست جمهور و تشریک مساعی در امور بخش پس از سفر به عنوان دستاورد دیگر این سفر، پایبندی خود را به رسالت مطبوعاتی و فرهنگی به نمایش گذاشت.
4 -پس از سفر دکتر احمدی نژاد ریاست محترم جمهور و سخنان امید آفرین ایشان در جمع با شکوه مردم در سالن ورزشی ریاست جمهوری اوز، پیگیری ارتقا توسط شورای شهر و با همراهی امام جمعه محترم و دیگران آغاز شد اما ارتقا کاری است بس بزرگ و پپگیری آن نیازمند حرکتی هماهنگ و منسجم، مبتنی بر خرد جمعی و هم افزایی توانمندی هاست. متاسفانه در پیگیری ها به این اصل اساسی بها داده نشد و به این پرسش پاسخ داده نشد چرا زمانی که برای حمایت از مراکزی مانند: دانشگاه ها، مدارس دینی، بیمارستان، امور خیریه، ورزش و........هیئت هایی تشکیل داده تا با کار گروهی و هم افزایی توانمندی ها به نتیجه مطلوب تر برسیم در این کار سترگ از تجارب گذشتگان و خود استفاده نکرده و عزمی در استفاده از خرد جمعی نداشتیم؟
موضوع ارتقا نیازمند هماهنگی، رایزنی و پیگیری امور در شهر، روستاهای بخش، مرکز شهرستان، مرکز استان، وزارت کشور، مجلس و........است و باید به مسایل جانبی آن نیز پرداخت. بهره گیری از تفکر و توان جمعی و عملکرد هماهنگ و منسجم با تشکیل ستادی متشکل از: مسئولین و معتمدین شهر و روستا می توانست زودتر ما را به نتیجه برساند اما در یک سال گذشته روش انفرادی و پیگیری پراکنده انتخاب شد. اکنون که پس از گذشت یک سال این روش به نتیجه مطلوب نرسیده شاید هنوز هم دیر نشده باشد که با تجدید نظر در این روش، راهکاری جدید مبتنی بر کار گروهی را آزمود و با بهر گیری از توان جمعی و عملکرد منسجم و اتکا بر اصول کار گروهی و خودداری از فردگرایی آن را پیگیری کرد.  
5 - ارتقا از یک سو نیازمند پیگیری منسجم و هماهنگ مسئولین محلی و از سوی دیگر همراهی مسئولین مربوطه در مراکز شهرستان، استان، وزارت کشور و مجلس شورای اسلامی و ارائه پاسخی روشن به این دستور ریاست جمهور(که بنا به گفته های امام جمعه محترم در ملاقات با ایشان در سفر به بستک نیز برآن تاکید مجدد داشتند)و مطالبه دیرینه مردمی است. مردم و افکار عمومی زمانی که از مسئولین محلی به ویژه شورای اسلامی شهر مراحل ارتقا را می پرسند پاسخ روشنی دریافت نمی کنند. به تدریج در افکار عمومی این شائبه تقویت شده که پس از گذشت یک سال از شنیدن سخن روشن ریاست جمهور در مورد ارتقای اوز موضوع مشمول مرور زمان گردیده و اگر در دولت دهم محقق نگردد نمی توان به تحقق آن در دولت یازدهم امیدوار بود. تاکنون پاسخ هایی مانند احاله ارتقا به پس از سر شماری نفوس و مسکن درآبان 90 شنیده شد که جمعیت بخش به بالاتر از حد نصاب رسید اما محقق نشد، در مراحل بعد به پس از برگزاری انتخابات مجلس نهم شورای اسلامی، پس از آغاز سال 91 و سپس شروع به کار مجلس نهم موکول شد اما همچنان مردم بخش امیدوارانه منتظر عملیاتی شدن دستور ریاست محترم جمهورهستند.
6- دکتر جعفرپور به عنوان نماینده مردم شهرستان های: لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی که در برنامه های انتخاباتی خود همراهی با مردم اوز را به آنان نوید دادند نقشی اساسی در اجرای دستور ریاست قوه مجریه و تحقق مطالبه دیرین مردم بخش اوز دارند. اختصاص 60% از آرای مردم بخش اوز به دکتر جعفرپور در انتخابات مجلس نهم به معنای همراهی مردم این بخش با اهداف و برنامه های دکتر جعفرپور تلقی می گردد. اکنون ارزیابی مردم بخش اوز از همراهی نماینده مردم در مجلس با آنان در پیگیری مجدانه و مستمر ارتقای بخش اوز به عنوان اصلی ترین خواسته مردم بخش در مراجع مربوطه و تلاش برای تحقق آن در کوتاهترین زمان ممکن خلاصه خواهد شد.
اکنون یک سال از این سفر امید آفرین و دستور عدالت محور می گذرد. مردم بخش اوز امیدوار بودند درآستانه سالگرد این سفر شاهد حضور هیئت دولت در جشن ارتقای این بخش کهن بودند اما اکنون نیز دیر نشده است زیرا می توان با تسریع در فرآیند ارتقای بخش اوز به شهرستان، این امید را در دل مردمی که در همراهی با نظام در عرصه های مختلف و توسعه شهر و منطقه خویش از هیچ تلاشی فروگذار نکرده اند زنده و شعله ورنگاه داشت. کافی است مسئولین محلی و متولیان ارتقا و نماینده محترم مجلس، منسجم تر و فرانگرتر تلاش کنند و مراجع تصمیم ساز و تصمیم گیر نیز اجرای دستور ریاست محترم جمهور و تحقق مطالبه دیرینه ی مردم بخش اوز را با جدیت بیشتر در دستور کار خود قرار دهند.
ابراهیم احمدی

 


نوشته شده در تاريخ جمعه بیست و هفتم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

راهپیمایی از میدان شهرداری آغاز و در محل نماز جمعه مصلی اوز پایان یافت. در مسیر راهپیمایی مردم با شعارهای کوبنده از مقاومت مردم فلسطین حمایت کردن. در مقابل مسجد مصلی شهر اوز پرچم های آمریکا و اسرائیل

 

 

به آتش کشیده شده و قعطنامه قرائت گردید.


نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و یکم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

عضو ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان لارستان گفت: برای اتمام در حرم مطهر حضرت امام موسی کاظم (ع) به 800گرم طلای ناب نیاز است.منصور محتاجی افزود: طرح ساخت در حرم مطهر حضرت امام موسی کاظم (ع) در شهرستان لارستان آخرین خدمت ماندگاری بود که تحت لوای مرحوم حضرت آیت اله العظمی آیت الهی امام جمعه فقید لارستان آغاز شد که هم اکنون مراحل نهائی آن طی می شود.  وی اضافه کرد که متاسفانه مرحوم ایت الهی نتوانست در زمان حیات خودش شاهد اتمام این درب باشد. محتاجی با بیان اینکه، اینک برای اتمام طلاکاری این در به 800گرم طلا با عیار بالا نیاز است، اظهار داشت قلم زنی در به پایان رسیده و برای مراحل طلا کاری و آب طلا به قم ارسال شده است.  محتاجی در پایان از نیکوکاران و اقشار مختلف مردم لارستان در خواست کرد که با همت خود نسبت به اهدای طلای ناب در این کار خیر سهیم شوند.نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و یکم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لارستان از تصویب افزون بر 12 میلیارد و 440میلیون ریال  تسهیلات برای 10طرح کشاورزی خبر داد. حسن هوشمند  با اعلام این خبر گفت: جلسه ستاد اجرای توسعه بخش کشاورزی شهرستان لارستان  به ریاست معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ویژه لارستان در محل فرمانداری تشکیل شد. ابتدا ریاست جلسه در مورد نقش طرح های کشاورزی  در اشتغال زائی منطقه صحبت کرد. الیاس زارع گفت: هر طرحی که در بخش کشاورزی  مطرح می شود ابتدا باید توسط کارشناسان مورد ارزیابی قرار گیرد و چنانچه طرح قابلیت اشتغالزائی و تولید کاربردی داشته باشد باید مورد اجرا قرار دهیم. در ادامه جلسه 10طرح شامل تاسیس واحدهای گوساله پرواری ، مرغ تخم گذار، کاشت درخت گزشاهی، کاشت انغوزه به تصویب رسید. بر اساس اعلام مدیر جهاد کشاورزی لارستان برای این طرح ها مبلغ 12میلیارد و 440میلیون ریال تسهیلات مصوب گردید. هوشمند اضافه کرد با بهره برداری از این طرحها زمینه اشتغال 16نفر به طور مستقیم فراهم می شود. 


نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و یکم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

 مسابقات کشتی آزاد نونهالان فارس در لارستانبرای اولین بار لارستان میزبان مسابقات کشتی آزاد نونهالان فارس می شود.رئیس هیات کشتی لارستان با اعلام این خبر گفت: پس از اجرای موفقیت آمیز  طرح استعداد یابی و نخبه پروری  توسط هیات کشتی لارستان  بر آن شدیم تا برای پیشبرد این ورزش در سطح استان و کشور ، میزبانی مسابقات نونهالان استان فارس را به عهده گیریم. علی اکبر عسکرپور  اضافه کرد که با هماهنگی با استان مقرر شده است که از دوم شهریور ماه سال جاری ، لارستان میزبان مسابقات کشتی آزاد نونهالان  استان فارس باشد. وی افزود : سعی خواهیم کرد  تا از امید نوروزی  قهرمان کشتی جهان  و دارنده مدال طلای المپیک لندن  نیز در این مسابقات دعوت کنیم.عسکرپور در پایان گفت: نفرات برتر این مسابقات به رقابتهای قهرمانی کشتی آزاد نونهالان کشور که از 9شهریور سال جاری در تهران برگزار می شود. اعزام می شوند.نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و یکم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

 جوان پرورش اندام کار لارستانی  به عنوان قهرمان جمهوری اسلامی ایران در مسابقات آسیائی 2012 چین مبارزه می کند. مسئول رابط عمومی  اداره ورزش و جوانان لارستان با اعلام این خبر گفت: مرحله نهائی بازبینی اردوی تیم ملی پرورش اندام  و بادی کلاسیک کشور برای اعزام ورزشکاران به مسابقات آسیائی چین در مجتمع زیتون تهران برگزار شد. داود عسکرپور افزود در این بازبینی غلامرضا ناطقی جوان پرورش اندام کار اهل شهر لار با غلبه بر رقبای خود از تهران ، کرمان و بندرعباس توانست به عنوان پرورش اندام کار ملی پوش جمهوری اسلامی ایران برای مسابقات آسیائی چین انتخاب شود. وی اضافه کرد که مسابقات آسیائی و پرورش اندام  و بادی کلاسیک  در تاریخ های 28شهریور تا 2 مهر ماه سال جاری در کشور چین برگزار می شود. عسکرپور در پایان اظهار اشت که غلامرضا ناطقی اولین ورزشکار لارستانی است که در طول تاریخ ورزش لارستان به رقابتهای قهرمانی بزرگسالان اسیا راه می یابد.نوشته شده در تاريخ پنجشنبه نوزدهم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

30 تن از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان لارستان در روز پنجشنبه 19/5/91 در فرمانداری ویژه مورد تجلیل قرار گرفتند. معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان در این جلسه گفت: امروزه مسلمانان مظلوم در کشورهای مختلف از جمله میانمار مورد ظلم قرار گرفته اند و این اصحاب رسانه هستند که مظلومیت آنان را به گوش جهانیان می رسانند. علی محمد امیری افزود: خبرنگاران تاثیر گذار هستند. بنابراین کانون توجه هم هستند.
امیری با اشاره به امکانات محدود در شهرستان لارستان گفت: ولی نویسندگان و خبرنگاران این شهرستان کوشا هستند، که از زحمات آنان سپاسگزاری می کنیم. معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با بیان این که در لارستان چند نشریه مکتوب منتشر می شود که اخبار و اقدامات مسئولان را اطلاع رسانی می کنند، سپاسگزاری کرده و اظهار داشت: صداقت و سرعت یکی از ویژگی های خبرنگاری است که باید به آن توجه ویژه داشت. در ادامه سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان نیز از حضور و فعالیت اصحاب رسانه در لارستان سپاسگزاری کرد و با تشریح نقش خبرنگار، تحلیل اصحاب رسانه را در تصمیم گیری های کلان موثر دانست.
وحید عالی حسینی صداقت، سرعت، دقت و صحت را از ویژگی های یک خبر خوب برشمرد و از این که خبرنگاران در این شهرستان با کمترین امکانات بزرگترین کار را انجام می دهند تشکر کرد. سردبیر عصر اوز نیز مطبوعات را رکن چهارم دمکراسی معرفی کرد و آماری از تعداد خبرنگاران کشور و لارستان را ارائه داد.
احمد خضری با تجلیل از خبرنگاران گفت: در سال 2011 میلادی حدود 109 خبرنگار در حوزه فعالیت خبری کشته و یا شهید شده اند. که بیشتر آنان از کشورهای مکزیک، پاکستان، فیلیپین، برزیل، یمن، سومالی، افغانستان، هند، مصر و روسیه بوده اند وی اضافه کرد که دوسوم این خبرنگاران در جنگ ها، قیام های مردمی، مقابله با تروریسم و غیره جان خود را از دست داده اند. خضری اضافه کرد حدود 30 هزار نفر در ایران و 100 نفر در لارستان به حرفه خبرنگاری و نویسندگی می پردازند. وی خواستار تحلیل اخبار و گزارشات شد. سردار نوروزی یکی از خبرنگاران منطقه نیز مشکلات خبرنگاری و خبر در سطح کلان و منطقه را مطرح کرد و از مسئولان به خاطر برگزاری این جلسه سپاسگزاری نمود. در پایان لوح سپاس و هدایا توسط معاون استاندار و فرماندار ویژه و سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری ویژه لارستان به خبرنگاران داده شد.


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه هجدهم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

دانشکده بهداشت شهر اوز از ابتدای سال جاری با پذیرش  دانشجو شروع به کار می کند. دکتر ایمانیه رئیس دانشگاه علوم پزشکی و قائم مقام وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در استان فارس طی حکمی محمدرضا عرفانی را به سمت سرپرست دانشکده بهداشت  اوز منصوب کرد.
معاون درمان شبکه بهداشت و درمان لارستان ، مدیریت بیمارستان امام رضا (ع) لار مدیریت بیمارستان امیدوار اوز، معاون پشتیبانی شبکه بهداشت درمان لارستان در کارنامه اداری محمدرضا عرفانی  دیده می شود. گفتنی است که دانشکده بهداشت اوز با پذیرش  دانشجو  از طریق کنکور سراسری  در رشته بهداشت  عمومی  در سطح  کارشناسی  از ابتدای سال جاری  شروع به کار می نماید و در سالهای آینده نیز رشته های دیگر به این دانشکده  افزوده گردد. دانشکده بهداشت اوز وابسته به دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی لارستان است. که به همت نیکوکاران اوز آماده پذیرش دانشجو شده است .


نوشته شده در تاريخ سه شنبه هفدهم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

50 نفر از حبرنگاران و اصحاب رسانه بخش اوز فارس طی مراسم خاصی مورد تجلیل قرار گرفتند. شهردار اوز با اعلام این خبر گفت: امسال برای اولین بار شهرداری اوز به منظور تجلیل و تکریم از مقام خبرنگار اقدام به برگزاری بزرگداشت روز خبرنگار کرده است. مجتبی کریمی افزود: خبرنگاران چشم و چراغ جامعه هستند و بیش از آن لیاقت دارند که ما نسبت به تکریم و احترام آنان اقدام کنیم. وی حمایت خبرنگاران از شهردار را به عنوان پشتوانه بزرگ برای خدمت رسانی به مردم دانست.
بخشدار اوز نیز گفت: حرفه خبرنگاری بسیار بزرگ و حساس است و نقش خبرنگار در جامعه بسیار کلیدی است. محمدحسین آتش فراز افزود: این که می گویند دنیا یک دهکده جهانی است به صراحت باید گفت که خبرنگاران توانسته اند دنیا را به دهکده جهانی تبدیل کنند. وی صداقت، سرعت و هوشیاری را از صفات برجسته یک خبرنگار فعال دانست.
در این جلسه رئیس اداره آموزش و پرورش اوز اظهار داشت: خبرنگاران می توانند، نشاط، غم، آرامش و تنش را به جامعه تزریق کنند. پس نقش خبرنگار در این برهه از زمان بسیار حساس است. بهرام زمانی اضافه کرد مردم تشنه دریافت اطلاعات و اخبار هستند، و این خبرنگاران هستند که مردم را سیراب می کنند. وی قضاوت عادلانه، استقلال و امید آفرینی را از ویژگیهای یک خبرنگار خوب دانست. در پایان به 50 نفر از خبرنگاران و اصحاب رسانه اوز یک لوح تقدیر داده شد.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه پانزدهم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه اوز از برگزاری مراسم ضیافت افطاری برای 3 هزار از خانواده های فرهنگیان شاغل و بازنشسته منطقه اوز خبر داد. بهرام زمانی افزود: این مراسم در 5 شب متوالی به صورت جداگانه برای فرهنگیان شاغل در مدارس شهر و روستاها و بازنشستگان عزیز فرهنگی و خانواده های آنان برگزار شد.
وی اضافه کرد که مدیران 80 آموزشگاه منطقه اوز به همراه کادر آموزشی، اداری و خدماتی و خانواده هایشان در این برنامه معنوی شرکت داشتند. زمانی تکریم کارکنان و فرهنگیان و خانواده های آنان را مهم ترین هدف این حرکت معنوی و روحانی قلمداد کرد و ابراز داشت که تمامی هزینه این ضیافت توسط اداره کل آموزش و پرورش استان فارس تامین و پرداخت شده است. رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه اوز در پایان اظهار داشت در پی تصویب سفر رئیس جمهوری به شهر اوز یکدستگاه خودرو مینی بوس برای ایاب و ذهاب دانش آموزان به این اداره اختصاص یافت.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه پانزدهم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری امام سجاد (ع) بیرم لارستان از تشکیل  حلقه های معرفت با محوریت قرآن کریم در این کانون خبر داد.  قاسم صداقت گفت: طرح حلقه های معرفت در ماه مبارک رمضان به منظور ارتقاء بصیرت و آگاهی جوانان و نوجوانان و اعضای هیات مذهبی ، ایجاد و گسترش فضاهای مذهبی و اسلامی ، رشد و تقویت فضائل اخلاقی  ، تبین احکام و ارشادهای اسلامی  تشکیل شده است.
وی اضافه کرد : حلقه های معرفت به عنوان یکی از مهمترین  برنامه های طرح اوقات  فراغت با هدف خنثی سازی توطئه های فرهنگی دشمنان ، بصیرت  افزائی و ارتقاء سطح معلومات  و آگاهی اعضای کانون ،فراهم کردن بستر مناسب  برای گفتگو  و تبادل  نظر جوانان پیرامون مباحث  عقیدتی و اخلاقی در زمینه های مختلف دینی و فرهنگی تشکیل شده است وی همچنین گفت: قرائت زیارت عاشورا ، جلسات پرسش و پاسخ در خصوص احکام و عقاید ، کلاس های روخوانی و مفاهیم قرآن کریم ، سخنرانی  اخلاقی و برگزاری تفسیر قرآن کریم از اهم برنامه های طرح حلقه ای معرفت در ماه مبارک رمضان است.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه پانزدهم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

امام جمعه لارستان  در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر لار کشتار و قتل عام مظلومانه مسلمانان کشور میانمار را محکوم کرد.  حجت اسلام  دکتر سید مجتبی  نوربخش گفت: سکوت مدعیان حقوق بشر  از جمله آمریکا  و دولتهای اروپائی و غربی نشانه کذب و  توخالی بودن و ادعاهای  آنها است.
وی با تاکید بر حفظ  وحدت میان مسلمانان برای ناکارآمد کردن  توطئه های دشمنان اسلام از مردم  و مسئولان  نیز خواستار انسجام  برای بر طرف کردن مشکلات شد. دکتر نوربخش در ادامه اظهار داشت  همه باید قدر نعمتهای بزرگ ولایت را بدانیم چون رفاه و امنیت و آسایشی  که در ایران حکمفرماست به برکت وجود نازنین ولی فقیه است. امام جمعه لارستان  در پایان اظهار داشت  : مردم مومن  لارستان چه شیعه و چه سنی تابعیت محض از ولایت فقیه دارند. و این را تا کنون اثبات  هم کرده اند و مردم  گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب هستند. و مسئولان نیز برای بر طرف کردن مشکلات مردم باید تلاش کنند.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه پانزدهم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

 در کمیسیون کار گروه تخصصی امور اجتماعی شهرستان لارستان تصویب شد که تمامی متکدیان خیابانی در این شهرستان جمع آوری شوند. معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه لارستان با اعلام این خبر گفت: کمیسیون کارگاه  تخصصی امور اجتماعی  لارستان در محل فرمانداری ویژه تشکیل و تاکید شد که بر نامگذاری اماکن عمومی و خصوصی توسط  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،  فرماندهی انتظامی ، اماکن و مجتمع امور صنفی  و شهرداری نظارت شود.
عبدالرحیم مقیمی  افزود: ساماندهی  ازدواج آسان جوانان توسط کمیته امداد امام خمینی ( ره) با هماهنگی کمیسیون امور بانوان فرمانداری و دانشگاهای منطقه ، و اختصاص جهیزیه مناسب ، و لغو پروانه کسب مغازه های  قلیان فروشی و غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان از دیگر مصوبات  این کمیسیون بود.


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه دوازدهم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

فاز شمالی مجتع مسکونی مسکن مهر شهر اوز دارای مسجد می شود. نماینده مدیران عامل تعاونیهای مسکن شهر اوز با اعلام این خبر گفت: عملیات ساختمانی یک باب مسجد  در قسمت شمالی مسکن مهر اوز آغاز شده و این مسجد در مدت یک سال به بهره برداری می رسد.  عقیل فلامرزپور اضافه کرد این مسجد در زمینی به مساحت 600 متر مربع و با 380 متر زیر بنا در 2 طبقه  و با هزینه ای افزون بر 2میلیارد ساخته می شود. وی با بیان اینکه تمامی هزینه ساخت این مسجد از محل اعتبارات اداره کل راه و شهرسازی تامین و پرداخت می شود، گفت: با ساخت این مسجد بیش از 2هزار نفر از ساکنین خیابان شیخ محمد فقیهی و مجتمع فاز شمالی مسکن مهر اوز از آن برخوردار می شوند.
نماینده مدیران عامل تعاونی های مسکن در شهر اوز در ادامه گفت: مجتمع عظیم مسکن مهر اوز که اولین وبزرگترین طرح ویلائی مسکن مهر در کشور می باشد. سال گذشته توسط ریاست جمهوری اسلامی ایران افتتاح و  به بهره برداری رسید و دارای 608 واحد مسکونی است که در 2فاز شمالی و جنوبی ساخته شده است که یک بلوار آن را به 2 قسمت تقسیم کرده است. فلامرزپور در پایان اظهار داشت : در قسمت جنوبی  مجتمع مسکن مهر  نیز یک باب مسجد به همت نیکوکاران شهر اوز ساخته شده است. 


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه دوازدهم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان لارستان از کشف 1500کیلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای سال تا کنون در لارستان خبر داد. سرهنگ احمد ارجمند افزود: مواد مخدر کشف شده شامل : تریاک ، حشیش، شیشه و کراک به همراه 518 عدد قرص های متادون بوده است.
وی که در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان لارستان در فرمانداری ویژه این شهرستان سخن می گفت: اضافه کرد در این رابطه 20نفر از قاچاقچیان و 80نفر معتاد دستگیر و 17 دستگاه خودرو و 2دستگاه موتور سیکلت  قاچاقچیان نیز توقیف شده است. در ادامه جلسه معاون  سیاسی فرمانداری ویژه لارستان خواستار مبارزه جدی تری با انواع مواد مخدر و قاچاقچیان  این مواد افیونی شد.
عبدالرحیم مقیمی با بیان اینکه در حال حاضر دشمن با شیوه های نوین جوانان کشورمان را هدف قرار داده است گفت: ما هم باید شیوه ی تبلیغی و ارشادی نوینی را برای مقابله با دشمن بکار ببریم. معاون سیاسی  فرمانداری ویژه لارستان اضافه کرد که کمیته های  فرهنگی ، پیشگیری ، بهداشت و درمان وظیفه دارند تا تلاش خویش را مضاعف و با برنامه ریزی منظم و با همکاری با شورای محلات  ، پایگاههای مقاومت بسیج و کانون های مساجد  نسبت به مقابله  با ترفندها و تهاجم فرهنگی دشمن اقدام کنند. در پایان مقرر شد با نصب بنر ، توسعه ورزش همگانی ، نظارت بر خرابه های متروکه سطح شهر و برگزاری کلاسهای آموزشی نسبت به مقابله این تهاجم شوم مبارزه شود.

 


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه یازدهم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

گفتگوی صریح با مسئولین و پاسخ به پرسش های افکار عمومی از برنامه هایی است که بر اساس مصوبه شورای سرپرستی عصر اوز در دستور کار این ماهنامه قرار گرفته است.در اولین گفتگو به سراغ عبدالعزیزخضری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز رفتیم تا پرسش های خود را با ایشان صرفا در جایگاه حقوقی رئیس دانشگاه و فارغ از سایر مسئولیت ها (ازجمله مسئولیت ایشان در عصراوز) مطرح کنیم. امیدواریم خوانندگان محترم نیز در مورد پرسش ها و پاسخ ها و ارتباط پاسخ های داده شده با سوالات پیشداوری نکرده و قضاوت خود را به پس از مطالعه این گفتگو موکول کنند.بر اساس هماهنگی به عمل آمده تیم مصاحبه کننده و عکاس شامل: ابراهیم احمدی، محسن مهرآوران و فایزه طیوری ساعت 12:30 دوشنبه 12 تیر 91 در دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز حضور یافته و به اتاق رئیس دعوت شدیم، اتاقی به متراژ 13 متر مربع که علاوه بر اتاق رئیس ظاهراً اتاق فتوکپی هم بود. به محض ورود با بسکویت و چای پذیرایی شدیم. آقای عبدالعزیز خضری در اولین ماه از فصل گرم تابستان با کت و شلوار و ظاهری آراسته روی یکی از مبل ها روبرویمان نشست و اصرار ما مبنی بر حضور در پشت میز ریاست دانشگاه نیز کارگر نیفتاد اما بالاخره زمان عکس گرفتن پشت میز قرار گرفت.ضمن اعلام برنامه های مصاحبه به رئیس دانشگاه آزاد مرکز اوز یادآور شدیم گفتگوی ما منحصر به دانشگاه آزاد، برنامه ها و عملکرد آن مربوط می شود و می تواند به عنوان الگویی برای گفتگوهای بعدی با سایر مسئولین قلمداد شود و با این مقدمه گفتگو آغاز شد:
 در این گفتگو پرسش هایی که در حیطه مسئولیت های کارشناس آموزش دانشگاه بود پس از هماهنگی با خانم به بین کارشناس آموزش دانشگاه آزاد مرکز اوز پاسخ داده شد.
# اولویت تاسیس و راه اندازی دانشگاه آزاد از بعد علمی (فارغ ازسایر جنبه ها)چگونه ارزیابی می کنید؟

رئیس دانشگاه آزاد اوز: کسی که پروژه ای را پیگیری می کند به آن اعتقاد دارد. سابقه دانشگاه آزاد در ایران به قبل از انقلاب و تحت پوشش صدای و سیما برمی گردد. پیگیری دانشگاه آزاد در اوز از سال 69 شروع شد و در سال 82-81 جدی تر توسط برخی از اعضای انجمن علمی فرهنگی دفتر دبی و اعضای شورای اسلامی دور دوم شهر اوز پیگیری شد و مجوز آن در سال 83 با پیگیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان اخذ و با همکاری واحد لارستان و انتخاب این جانب به عنوان مسئول راه اندازی با همکاری مردم و مسئولان؛ اعضای هیئت امنای دفاتر دبی و اوز و همکاران راه اندازی دانشگاه در سال 1386 محقق گردید. از نظر علمی نیز افراد می توانند با حضور خود در دانشگاه سطح علمی خویش را بالا ببرند. اگر این دانشگاه در اوز زودتر راه اندازی شده بود تاثیر آن به مراتب بیشتر و محسوس تر بود.

# به نظر می رسد دانشگاه آزاد در مواردی با دانشگاه پیام نور موازی کاری کرده و رشته های مشابه دارد. نقش دانشگاه آزاد در تربیت نیروهای مورد نیاز جامعه چیست؟

رئیس دانشگاه آزاد: دردانشگاه آزاد اسلامی بعضی موارد از جمله راه اندازی رشته دست مسئولین محلی نیست و ساختار دانشگاه ها نیز با هم متفاوت است و چنانچه  رشته های فنی به دانشگاه آزاد که دانشگاه تمام وقت است سپرده شود می توان استفاده بهینه تر از دانشگاه به عمل آورد.

# هر نهاد یا مرکزی ایجاد می شود باید پاسخگوی نیازی از جامعه باشد، دانشگاه آزاد مرکز اوز چقدر در تامین نیروی انسانی کارآمد در اوز موثر بوده است؟

رئیس دانشگاه آزاد: اختیارات به دانشگاه ها داده

نمی شود. برای راه اندازی هر رشته نیاز به هیئت علمی شامل: حداقل یک دکترا و2 کارشناس ارشد در رشته مربوطه دارد. اگر اختیار به مدیر مربوطه داده شود در این زمینه اقدام خواهد شد و تاثیر دانشگاه آزاد در این مدت کم مثبت ارزیابی می شود.

# در وب سایت اوز نما اعلام کردید دستاورد دانشگاه آزاد مرکز اوز کاهش مهاجر فرستی است. دلیل شما در این مورد چیست؟

رئیس دانشگاه آزاد: نگفته ام تاثیر قطعی داشته بلکه در اوز که پتانسیل کشاورزی ندارد و سرمایه گذاری صنعتی نشده، این دانشگاه همراه سایر موسسات

می تواند با به کارگیری نیروی انسانی و جذب اساتید تاثیر گذار باشد و از خروج افراد متخصص جلوگیری کند.

# آیا حضور دانشجو در کلاس الزامی است؟ مواردی شنیده می شود دانشجویانی بدون حضور در کلاس یا حتی حضور در محل، فقط در امتحانات شرکت می کنند.

رئیس دانشگاه آزاد: ممکن است برخی موارد تسهیلاتی برای دانشجویان قائل شویم. در دانشگاه آزاد نقش استاد بیشتر است و اگر با استاد هماهنگ شود ممکن است مواردی دیده شود و بالعکس آن هم دیده شده که استادی به دلیل عدم حضور دانشجو در کلاس او را از حضور در امتحان محروم کرده است. (با هماهنگی خانم بهبین)

# ذهنیتی که وجود دارد این است که دانشگاه آزاد با آسان گیری حضور دانشجو در کلاس در زمینه جذب و آسان گیری در زمان امتحانات در زمینه فارغ التحصیلی با خواسته دانشجویان همراه است که از کیفیت دانشگاه می کاهد.

رئیس دانشگاه آزاد: هر موسسه باید امکانات داشته باشد تا دانشجو را جذب کند. اوز فاقد امکانات کافی است اما تیم گرداننده دانشگاه تلاش می کنند با اخلاق و رفتار مناسب سعی در جذب و نگهداری دانشجو کنند

# جواب نگرفتم آیا آسان گیری زیاد از حد در دانشگاه اوز وجود دارد؟

رئیس دانشگاه آزاد: نمی شود گفت وجود دارد باید به مرحله ای برسیم با حضور معاونین آموزشی، پژوهشی و...کمبود نیروی انسانی برطرف شود. اگر موردی وجود دارد به دلیل کمبود نیروی انسانی است.

# در وب سایت اوز نما گلایه شده بود برخی اساتید بدون حضور در کلاس، امتحان می گیرند و حتی دانشجویان نمی دانند از کجا سوال طرح شده است؟

رئیس دانشگاه آزاد: اولین بار است این موضوع را

می شنوم. اگر به واقعیت موضوع پی ببریم اقدام خواهیم کرد. (با هماهنگی خانم بهبین)

# نیروهای موظف دانشگاه چند نفر هستند و استخدام آنان چگونه است؟

 رئیس دانشگاه آزاد: 6 نفر اداری مالی، یک نفر عضو هیئت علمی، 31 نفر حق التدریس. 4 نفر با مجوز سازمان مرکزی و قرارداد کار معین، 2نفر با مجوز خود و هیئت علمی نیز با مجوز هیئت علمی جذب استان قرارداد تنظیم شده است و قرارداد ها سالیانه تنظیم می شود و معیار پرداخت حقوق آن ها بر اساس جدول حقوقی سازمان مرکزی است. همکاران با حداقل حقوق شروع کرده و از بسیاری از حقوق خود صرف نظر کرده اند (اصرار ما تاثیر کرد و میزان دریافتی کارکنان بین 300 هزار تا  500 هزارتومان اعلام شد.)

# در جلسات یا سخنان از کارکنان دانشگاه به عنوان مدیران: آموزش، دانشجویی، مالی و... نام برده می شود آیا در این مرکز چارت تشکیلاتی دارید و پست سازمانی آنان نیز مدیر است؟

رئیس دانشگاه آزاد: دانشگاه دارای تشکیلات تدوین شده است و در تشکیلات دانشگاه 6 پست: رئیس مرکز، کارشناس دانشجویی، مالی، آموزشی و فرهنگی و متصدی خدمات دیده شده است و فعلا در تشکیلات پست خالی وجود ندارد و همه نیروها جذب شده اداری مالی بومی هستند. (به کارشناسان که از کارایی مدیریتی برخوردارند مدیر اطلاق می شود)

# اگر نیرویی از سیستم خارج شود آیا جایگزین آن بومی خواهد بود؟

رئیس دانشگاه آزاد: شرایط برای بکارگیری نیروی انسانی نسبت به قبل فرق کرده ولی سعی می شود با گذشت زمان به آن سمت برویم زیرا تجربیات به دست آمده نشان دهنده آن است که نیروهای بومی ماندگارتر وتاثیرگذارترهستند.

#پیگیری جذب هیئت علمی دردانشگاه آزاد مرکز اوزبه کجا رسیده است؟

رئیس دانشگاه آزاد: با تغییر مدیریت کلان دانشگاه آزاد فعلا جذب هیئت علمی متوقف شده است اما این دانشگاه پیگیر جذب هیئت علمی به ویژه افرادی که در جامعه و دانشگاه تاثیرگذار باشند، هست.جذب هیئت علمی با پیشنهاد مرکز و موافقت استان صورت می گیرد و برای جذب حداقل 4-3  نفر تلاش می کنیم.

# آیا در مقطع دکترا نیز برای جذب هیئت علمی درخواست شده است؟

رئیس دانشگاه آزاد: چون تا کنون نیروی متقاضی در مقطع دکترا نبوده است تقاضا نشده مگر آن که نیروی بومی وجود داشته باشد.

# مقطع تحصیلی نیروهای حق التدریس را می توانید اعلام کنید؟

رئیس دانشگاه آزاد: مقطع تحصیلی کارشناس ارشد به بالا هستند و آن هایی که در مقطع کارشناسی هستند  و خود از اعضای هیئت علمی هستند. این افراد در سایر دانشگاه ها نیز تدریس می کنند. (با هماهنگی خانم بهبین)

# چرا در به کارگیری عناوین مدرسین رتبه علمی آنان (مربی، مدرس، دانشیار، استادیار، استاد) رعایت نمی شود و به همه استاد اطلاق

می شود؟ انتظار می رود در دانشگاه جایگاه های افراد رعایت شود.

رئیس دانشگاه آزاد: برخی موارد به عرف جامعه بر

می گردد. باید در این راستا حرکت کنیم اما این عرف در سایر دانشگاه ها هم وجود دارد. فقط در مباحث علمی و مقالات و پایان نامه ها سلسله مراتب رعایت و مکتوب

می شود. (با هماهنگی خانم بهبین)

# ساعت فعالیت دانشگاه در ایام هفته چگونه است؟

رئیس دانشگاه آزاد: شنبه تا چهارشنبه از7:30 تا 15 و پنجشنبه تا 13:30 می باشد و به کارکنان تفویض اختیارشده است و آنان نیز با مسئولیت پذیری پاسخگوی مراجعین و مسئول ما فوق هستند.

# با توجه به عدم وجود کمیته انضباطی در دانشگاه با مسایل مرتبط با امور انضباطی چگونه برخورد می شود؟

رئیس دانشگاه آزاد: مسایل را باید با تعامل حل کرد و در مواردی برخوردها نتیجه عکس می دهد. ضرورت کمیته انضباطی احساس می شود اما باید نیرویی حضور داشته باشد که توانایی تطبیق بخشنامه با واقعیات موجود نیز داشته باشد. همان طور که امید می رود معاونت پژوهشی با حضور مهندس مهرآوران به نتیجه مطلوب برسد در این خصوص نیز امیدواریم با حضور فرد واجد شرایط به نتیجه برسیم.

# چرا در شرایطی که اعتبار ساختمان جدید تامین نشده است ساختمان با زیر بنای 5500 مترمربع شروع کردید؟

رئیس دانشگاه آزاد: این ساختمان می تواند نیازهای آموزشی، پژوهشی، اداری و حتی خوابگاه را تامین کند. به نظر می رسد تصمیم منطقی و کارشناسی شده است ضمن این که تمرکز دانشگاه در یک محل هزینه را نیر کاهش می دهد.

# در نقشه ساختمان از دو بال متقارن درست شده است. چرا یک قسمت(بال)آ ن را تمام نمی کنید تا در آن مستقر شوید؟

رئیس دانشگاه آزاد: طراحی کاری کارشناسی است اما به آن بهای کافی داده نمی شود. جلسات متعددی که گذاشته می شود در راستای بهره گیری از نظرات کارشناسی است. با این حال قرار است یک طبقه اتمام شود تا در آن مستقر شویم.

# با توجه به آن که پس از اتمام ساختمان، به دانشگاه آزاد تعلق خواهد گرفت آیا برای ساختمان اعتباری از سازمان مرکزی اختصاص داده شده است؟

رئیس دانشگاه آزاد: در دانشگاه آزاد مدیر در هزینه کرد اختیار دارد و تاکید برآن است که از هزینه های جاری کاسته شود و به اعتبارات سرمایه ای افزوده شود تا کنون اعتبار: خرید زمین، ساخت سالن در ساختمان موقت، بیمه ساختمان، کتابخانه و برق پروژه از درآمد این مرکز پرداخت شده است اما از سازمان مرکزی اعتباری اختصاص داده نشده است و فقط با پرداخت تسهیلات موافقت شده که استفاده نشده است.

# چرا با گسترش کار هیئت امناء از نیروهای اختصاصی برای این هیئت استفاده نمی شود و امور اداری و حسابداری هیئت امنا همچنان به عهده کارکنان دانشگاه ست؟

رئیس دانشگاه آزاد: مسئولیت وظایف اجرایی هیات امنا و به اضافه وظایف پایگاه اطلاع رسانی پیام دانش واقعاً سنگین و پر حجم است. با این حال کارکنان محدود دانشگاه با تقید به تعهدات اخلاقی متعالی دانشگاه این وظایف انجام می دهند.

#چرا در جشن فارغ التحصیلی از کارکنان تقدیر نشد؟

رئیس دانشگاه آزاد: تقدیر از اساتید از جمله تنها عضو هیئت علمی به عنوان نماد کارکنان در حقیقت تقدیر از کارکنان بوده است. از سوی دیگر کارکنان خود ترتیب برگزاری مراسم داده بودند و در اهدای لوح نماینده کارکنان حضور داشته است.

برخی از موارد در این گفتگو تاکید شد اما شاید در قالب پرسش ها نبود که به برخی از آن ها اشاره

می شود:

* با رئیس دانشگاه پیام نور مرکز اوز تعامل و روابط حسنه ای داریم.

* رئیس هر موسسه خود باید مجری قانون بوده و خود را جدا از بدنه محسوب نکرده، اختیارات را تفویض کرده و به خصوص به حضور به موقع در محل کار مقید باشد.

* کارکنان دانشگاه مسئولیت پذیر هستند و مشکلات را بدون ارجاع خود حل می کنند و در ماموریت های رئیس، حداقل تماس برای حل مشکل گرفته می شود.

* زمانی که تفویض اختیار می شود علاوه بر آن که امور بدون تمرکز انجام می شود نیروها برای آینده ساخته می شوند.

*آموزش کارکنان و حضور در جلسات مرکز در اعتماد به نفس کارکنان بسیار تاثیر گذار بوده است.

در پایان از آقای عبدالعزیزخضری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز خواستیم نظرشان در موارد زیر که به نحوی با آن در ارتباط بوده یا هستند در یک جمله بیان کنند:

* اوز: همه دست اندرکاران باید تلاش کنیم مسئولیت مان در مقابل پیشرفت جامعه علمی تر و کارشناسانه تر باشد.

* دانشگاه آزاد مرکز اوز: با مشورت دیگران تاسیس شده و امیدواریم همه ازآن حمایت کنند.

* عصر اوز: نمادی است که مقوله مشارکت را عینی تر کرده است.       * بیمارستان امیدواراوز: با خدمت در آن خیلی چیزها یاد گرفته ام و اعتبار خود را مدیون بیمارستان می دانم.

* دانشگاه پیام نور مرکز اور: نماد خودباوری در گسترش مراکز آموزش عالی در بخش اوز

*شورای اسلامی شهر: نمادی است که می تواندجامعه را به خوش بینی برساند واستعفا ازشورای دوره اول شهر اوزازاشتباهاتی بوده که مرتکب شده ام.

*دانشکده بهداشت اوز:هر موسسه آموزش عالی درمحل می تواند به پیشرفت جامعه منتهی شود.

 


نوشته شده در تاريخ سه شنبه دهم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

در سال تحصیلی جدید 30 کلاس ششم ابتدائی جدید در آموزشگاههای اوز راه اندازی می شود.رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه اوز با اعلام این خبر گفت: معلمان جدید برای تدریس در کلاس های ششم ابتدائی دوره لازم را سپری کرده و آماده تدریس در کلاسهای مذکور هستند. بهرام زمانی افزود: در سال تحصیلی جدید تمامی کتابهای درسی کلاس دوم ابتدائی نیز تغییر کرده است و معلمان کلاس های دوم ابتدائی نیز روش تدریس مطالب این کتابهای جدید را فرا گرفته اند. وی در یک گفتگو  اعلام کرد. دیدگاه وزارت آموزش و پرورش در سند تحول بنیادین در خصوص  جایگاه معلم ، دیدگاهی روشنگرانه و تحول بخش است.زمانی با بیان اینکه معلم یک استاد دانشگاه است گفت: استاد و معلم باید فرصت کافی برای تحقیق و پژوهش داشته باشند تا بتوانند نسل امروز جامعه را برای فردای مملکت تربیت نمایند.

رئیس ادراه اموزش و پرورش منطقه اوز در پایان  اظهار داشت در سال تحصیلی جدید در بخش اوز که در شرف ارتقا به شهرستان است ، ایجاد فضای آرام با اجرای نظام 3ـ3ـ6، تدریس بدون نقص کتابهای جدید دوم ابتدائی  توسط معلمان دوره دیده ، فعال سازی مدارس قرآن ، تجهیز مدارس و هنرستانها به فن آوری های جدید، افزایش سرانه آموزشی مدارس از جمله مواردی است که برای آنها برنامه ریزی شده و امیدواریم با کمک مردم و همکاران به نحو صحیح اجرا شود. 


نوشته شده در تاريخ سه شنبه دهم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

هیات کاراته اوز گزارش شرکت فرشاد نیامبارک قهرمان ارزنده کاراته اوز را در مسابقات قهرمانی جهانی حجت اداره ورزش و جوانان اوز و رونوشت آن به بخشداری و نشریه عصر اوز ارسال نموده اند که عینا جهت اطلاع خوانندگان ارجمند درج می گردد:
اداره محترم ورزش و جوانان اوز 
 با سلام 
 آقای فرشاد نیامبارک قهرمان چند دوره مسابقات کشوری پس از گذراندن مراحل انتخابی تیم ملی با شایستگی به عضویت در تیم ملی ایران درآمد. ایشان پس از گذراندن 6 ماه مراحل بسیار سخت تمرین، همراه با تیم ملی ایران به مسابقات اُپن جهانی کیوکوشین ماتسوشیما که در یک وزن (وزن آزاد) هر چهار asre evazسال یک بار برگزار می شود اعزام شد. در این دوره 80 کشور از سراسر جهان حضور داشتند. این مسابقات در تاریخ 3 و 4 تیرماه در شهر ایساساکی ژاپن برگزار شد که فرشاد نیامبارک دلیر اوزی در دور اول به مبارزی از اوکراین برخوردار که با دلاوری این حریف قدرتمند خود را از پیش رو برداشت سپس به مبارزی قدر از آفریقا رسید که فرشاد با مبارزه ای بسیار تهاجمی مبارزه را آغاز کرد و توانست این حریف خود را ناک اوت (ضربه فنی) کند سپس به حریفی بسیار قدرتمند از چین رسید که فرشاد با وجود مبارزه جسورانه و تهاجمی خود مبارزه را به تجربه بالای این حریف قدر واگذار کرد. و در نهایت این حریف چینی توانست مقام چهارم جهان را کسب کند. در پایان تیم ملی ایران در قسمت انفرادی توانست به مقام دوم، پنجم، هفتم جهان برسد و در قسمت تیمی نیز روسیه اول شد ایران دوم و ژاپن به مقام سوم جهان رسید.
***
نکات مهم این مسابقات

1 -کسب مقام نایب قهرمانی و هفتمی جهان توسط دو مبارز استان فارس که نشان از قدرت بالای استان فارس در کیوکوشین ایران و جهان دارد.
2 -تمجید و تحسین مبارزان و مربیان کشورهای مختلف جهان، به قول خود فرشاد، و همچنین رضایت آقای صالحی مربی تیم ملی از فرشاد و این که وی گفتند فرشاد فقط تجربه بین المللی و جهانی کم داشت ولی از نظر بدنی کاملا آماده بود و دلیرانه جنگید.
3 -در شیراز و مرودشت مراسم بسیار با شکوهی در استقبال از این قهرمان ترتیب داده بودند حتی در شیراز بنر و عکس قهرمانان و حتی فرشاد را نیز نصب کرده بودند و همچنین گزاراشات و مصاحبه هایی از تلویزیون پخش شد.
4 -این که یکی از ورزشکاران اوز به مسابقات جهانی اعزام شود خود اتفاق بسیار گرانبها و ارزشمندی است. و شاید در تاریخ اوز بی نظیر باشد، ولی عدم استقبال و عدم حمایت و بی مهری نسبت به این رخداد موجب ناراحتی شدید مجموعه کاراته و کل ورزش اوز شد. و باید دید در مقایسه با شهرهای دیگر ما چقدر به قهرمان خود بها می دهیم. در گذشته نیز ما با این مسئله مواجه بوده ایم مثل مقام های بین المللی که ورزشکاران ما فخرایی و ضیایی کسب کردند ولی هیچ کس توجهی نکرد و حتی در دوچرخه سواری نیز این اتفاقات بوده و هست. و همیشه یک چرای بزرگ برای قهرمانان ایران و بین المللی و جهانی اوز وجود داشته این که ما با شهرهای دیگر چه تفاوتی داریم؟
هیات کاراته اوز


نوشته شده در تاريخ سه شنبه دهم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

asre evazدر شهرستان های لارستان، گراش و خنج و بخش های تابعه افرادی که دنبال کارهای فرهنگی هستند کمتر به چشم می خورند. آنانی که دست در کار فرهنگ، قلم و هنر و خلاصه این جورکارها دارند انسان هایی کم حرف، فکور و معمولا علاقمند به شهر و دیارشان هستند. من صادق رحمانی را از دیرباز در یک ملاقات ساده در شهر اوز شناخته ام، قرار شد بیشتر با هم در تماس باشیم. ولی از آن زمان که بیش از 4 سال می گذرد دیگر همدیگر را ملاقات نکردیم حالا نمی دانم این کم کاری از طرف من بوده یا خیر؟ صادق رحمانی اهل شهرستان گراش 48 ساله در حال حاضر مدیر گروه مطالعات فرهنگی رادیو فرهنگ است. یادم هست در منطقه وقتی کسی می خواست کتابی یا نشریه ای را چاپ کند و یا راهنمایی شود به او مراجعه می کرد و نشر همساده(همسایه) معروف بود.
صادق رحمانی حالا تهران نشین شده ولی دل از دیار برکه ها نمی کند. شنیدم که در حال حاضر مشغول نگارش داستان است. و می خواهد سرگذشت قلعه گراش را در قالب داستان، چاپ کند. حتما نوشتن او به اوز هم ارتباط پیدا می کند. قلعه گراش که زمانی محل نگهبانی بوده گلوله و سرب از آن سرازیر می شد حالا به همت شهرداری گراش نورسبز و زیبایی از آن سرازیر می شود. امید است که پیوسته نورانی باشد. با همین واژه های معمولی، همه چیز آبی است، انار و بادگیر، سبزها و قرمزها در این شب آهسته از مجموعه شعرهای منتشر شده این مرد فرهنگی و اهل قلم جنوب استان فارس است برایش آرزوی توفیق بیشتر داریم.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه نهم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

قلعه پرویزه اوز در محل به قلعه پروده مشهور است یکی از قلاع بسیار زیبای کوهستانی جنوب کشور قبل از اسلام است. که پس از هزاران سال همچنان استوار بازگو کننده خاطرات و وقایع گذشته های دور این منطقه جنوبی است. در منطقه دواسپی (DOESPI) اوز در میان دشتی ناهموار و خشن که کوه های جوان و فرسوده از دنباله کوه های زاگرس جنوبی آن را احاطه کرده است، کوهی مدور و تنها به بلندی حدود 200 متر مشاهده می کنیم، که دیدن آن شگفتی و عظمت پیشینیان را جلوه گر می سازد .
 اولین ورودی پا قلعه دیواری از خشت خام به ارتفاع 3 متری باقی مانده است. در زیر این دیوار سنگ چین از مصالح سنگ و ساروج به عنوان پایه استحکامی هنوز در سمت راست راهرو پابرجاست. این راه باریک ما را به بالای کوه و پایین قلعه می رساند. این مکان حدود 100 متر از سطح زمین ارتفاع دارد و در حال حاضر نردبانی از چوب که به وسیله طناب و میخ به کوه وصل است و 3 متر ارتفاع دارد، ما را به قلعه می رساند. وقتی وارد محوطه قلعه در بالای کوه شدیم سمت راست قلعه اصلی محصور شده با یک راه ورودی وجود دارد. برج دیده بانی قلعه به قطر 3 و دیواری با ارتفاع 3 متر وجود دارد. که در آن نگهبانان بر تمامی دشت و منطقه اطراف نظارت داشته اند. در جنب برج محل حاکم نشین و خانواده اش با 5 هزار و 600 متر مربع مساحت به چشم می خورد که به قسمت حاکم نشین به وسیله دیواری از سایر قسمت ها مجزا است. آنچه در حال حاضر درون قلعه اصلی می توان مشاهده کرد آب انبارهایی به طول 3 و عرض 2 متر چند اطاق و ایوان فروریخته در شرق آب انبارها چاهی به ابعاد 2 در 2 در دل کوه کنده شده آثار سفال شکسته ظروف در اکثر جاهای قلعه دیده می شود.
سطح کلی بالای این کوه با عظمت حدود 60 هزار متر مربع وسعت دارد. در اطراف قلعه پرتگاه های بزرگ و مخوف موجود است. و کوه و قلعه پروده اوز با افتخار فریاد می زند و می گوید: منم کوه، منم سنگ و صخره، منم عظمت، منم مظهر سختی و شدت، منم جلوه گاه قدرت و حفاظت و منم مامن قدرتمندان و حاکمان و... که با افتخار ایستاده ام. قلعه پرویزه اوز طی شماره 27 هزار و 502 مورخه 1/9/88 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است و این قلعه منسوب به خسرو پرویز ساسانی است. این قلعه تاریخی روبه ویرانی است و می طلبد که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لارستان نسبت به تعمییر و مرمت آن اقدام کنند.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه نهم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

شهرک صنعتی اوز در انتظار سرمایه گذاران برای ساخت کارگاههای تولیدی است. بخشدار اوز با اعلام این خبر گفت: این شهرک یکی از شهرکهای بسیار مهم و ارزشمند استان فارس محسوب شده که در آن آب، برق، تلفن، خیابان و سایر امکانات به طور کامل پیش بینی شده است. محمد حسین آتش فراز افزود: اداره صنعت و بازرگانی لارستان |آماده واگذاری زمین به متقاضیان است.
وی بهای زمین را بسیار ارزان توصیف کرد و گفت: مردم باید از این امتیاز بهره برده و نسبت به ارائه طرح های توجیهی به این بخشداری اقدام کنند. بخشدار با اشاره به آنکه در سایر شهرها در شرکتهای صنعتی زمین برای واگذاری وجود ندارد گفت: در شهرک صنعتی اوز خوشبختانه آماده واگذاری زمین به سرمایه گذاران هستیم. و سرمایه گذاران باید هر چه سریعتر اقدام کنند. آتش فراز با بیان اینکه شهرک صنعتی اوز در زمین به مساحت 84 هکتار ساخته شده است گفت در فاز اول 36 هکتار آن آماده بهره برداری شده و 48 هکتار بقیه نیز در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.
بالاترین مقام سیاسی بخش اوز اظهار داشت کارهای زیرسازی خیابانها، تک لبه ها، جدول کشی و منبع بکهزار متر مکعبی بتنی و شبکه های داخلی آب تمامی خیابان ها، شبکه برق و گاز انجام شده است. بخشدار اوز همچنین گفت یک حلقه چاه به عمق 320 متر حفر شده و خط انتقال آب از چاه به منبع، خط انتقال برق از شهرک به چاه، ساخت اتاق چاه و محوطه سازی توقفگاه و تابلو شهرک انجام و نصب شده است.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه نهم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

ماه مبارک رمضان یک ماه بزرگ و مورد احترام است و مردم اوز برای استقبال از این ماه پرخیر و برکت آئین ویژه ای دارند. چون ماه رمضان را ماه بهار دل ها و آغازی نو و تحولی جدید برای آدمیان می دانند. مردم معتقدند که در ماه مبارک رمضان به مهمانی خدا می روند. و افرادی که به مهمانی بزرگان می روند معمولا با لباس های پاکیزه و مرتب ظاهری آراسته و با نیتی پاک در مهمانی حضور می یابند.
بنابراین ماه مبارک رمضان برای مسلمانان ماه سرور و به دلیل حضور در مهمانی خالق ماه با ابهتی است مسلمانان دلها را از کینه و کدورت پاک کرده و به مهمانی می روند. یکی از کارهای مهمی که در نیمه دوم شعبان در منطقه صورت می گیرد تهیه و خرید آذوقه برای یک ماه رمضان است. در روزها و شب های پایانی ماه شعبان خیابان ها، بازار و میادین شلوغ شده و مردم برای تهیه مایحتاج خود مانند آرد، روغن، شکر، قند، چای و مواد اولیه برای تهیه انواع شیرینی جات به مغازه ها هجوم می آورند. به پیشواز رفتن ماه رمضان یکی از عادات پسندیده است و اکثرا در آخرین روز ماه شعبان یعنی یک روز قبل از فرار رسیدن رمضان است که مردم روزه می گیرند. یادم می آید در گذشته های دور حدود سال های دهه 40 شمسی مساجد اوز در ماه رمضان بسیار آباد بود. بسیاری از شهروندان از سفر به اوز آمده و یک ماه رمضان را برای عبادت در این شهر می گذراندند. جماعت در نمازهای پنجگانه مساجد موج می زد. تلاوت قرآن، مولودخوانی، وعظ و خطابه در مساجد برقرار بود. در شب آخر ماه شعبان بعد از نماز مغرب بام های مساجد و منازل برای رویت هلال ماه رمضان مملو از جمعیت می شد. و معمولا ما کوچکترها قبل از همه رویت هلال ماه رمضان را به اطلاع بزرگترها می رساندیم و آنها پس از جستجو و رویت تائید می کردند. و با فرستادن صلوات به رمضان خوشامد می گفتند. و بعد از نماز عشا به برگزاری نماز تراویح و خواندن قرآن می پرداختند.
ماه رمضان واقعا جشن و سرور بچه ها بود. در توزیع چای، شیر، شربت و مواد غذایی در مساجد برای جماعت روزه دار از هم سبقت می گرفتند. از اولین روزماه مبارک رمضان بعد از اقامه نماز عصر، جماعت و بویژه بچه ها برای مهیا نمودن مراسم افطاری و غیره در مساجد در جنب و جوش بودند. به خاطر می آورم در مسجد حاج عبداله جعفر که به مسجد بالا معروف بود و حالا توسط مرحوم حاج محمدرضا کمالی مرمت و ساخته شده است جماعت بسیاری برای ادای عبادت حضور داشتند. و مرحوم حاج ملامحمدزمان خضری آخوند معروف به حاج ملا با مدیریت خاص خویش همه را در این ماه ارشاد و رهبری می کرد. در یکی از شب های این ماه پرخیر و برکت فکر کنم شب دهم ماه رمضان سال 1341 شمسی بود که مسجد ما مولود خوانی بود، ما بچه ها برروی مولودخوانان گلاب می پاشیدیم. و همه جای مسجد را چراغانی کرده و مسجد را با قالیچه های مخملی و پارچه و غیره تزئین کرده بودند، که مرحوم حاج شیخ محمد فقیهی برای مولودخوانی وارد شد. عده ای به پا خاسته و ادای احترام کردند. در جائی لازم بود صلوات فرستاده شود، فردی از میان جمعیت که من او را نشناختم بلند شد و با صدای بلند گفت: صلوات را درست بفرستید. و خودش شروع کرد به گفتن چند صلوات، من 2 صلوات را آنجا برای اولین بار شنیدم و او گفت: به یازده پسران حضرت علی صلوات به نام انور هر یک جدا جدا صلوات و بعد از آن سرجایش نشست. چون نوبت به سخنرانی مرحوم حاج شیخ محمد فقیهی رسید او درباره حضرت خدیجه(ع)، که آن شب، شب تولدش بود به سخنرانی پرداخت. و باز آن فرد از میان جمعیت بلند شد و گفت: به مادر حسنین خیرت النساء صلوات، بی بی خدیجه کبری آسوده به خانه خدا صلوات، و مرحوم شیخ هم با سخنرانی درباره حضرت علی(ع) و فرزندانش به سخنرانی ادامه داد.
البته آن مرد تا پایان سخنرانی جناب شیخ و مناسب با سخنرانی وی صلوات می فرستاد که دیگر به یاد ندارم. این مطلب را نوشتم که بدانیم مردم با چه شور و شوق و ذوقی در جلسات حضور یافته و به مراسم مولود و سخنرانی و غیره اهمیت می دادند. البته مثل امروز نبود که بازی های رایانه ای و این گوشی های تلفن همراه و تلویزیون وقت بسیاری از مومنان و مردم را پرکرده است. در اواخر مولود در آن شب به مردم شکرپنیر دادند. و بچه ها جرات نمی کردند که دنبال مقسم شیرینی بروند بلکه بچه ها و حتی آنانی که در توزیع آب، شربت و چای شرکت داشتند نیز سعی می کردند، هر کدام در کنار والدینشان ترجیحاً پدرشان جا بگیرند تا از شکرپنیرو یا برمیت (آب نبات) بی بهره نباشند. به نظر می رسد ماه مبارک رمضان دنیای آنالوگ(سنتی) با ماه مبارک رمضان دنیای دیجیتالی تفاوت نکرده است ولی آدمیان در نوع برگزاری آن تفاوت کرده اند. در پایان لازم به یادآوری است که چندی پیش هنرمند با ذوق شهر ما شمس الدین جام گوهری فیلمی درباره ماه رمضان تهیه کرد که بسیار جالب و ستودنی است.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه هشتم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

  به گزارش روابط عمومي اداره كل، مهندس حسن فدايي مديركل راه و شهرسازي لارستان در جريان نصب سيستم جديد روشنايي درتونل بزن عنوان داشت: تونل بزن باطول920 متر وعرض 13 متر يكي ازمهمترين تونل هاي حوزه استحفاظي اين اداره كل به حساب مي آيد،كه به دليل قرارگرفتن درمحورترانزيتي شيراز-لار- بندرعباس از اهميت ويژه اي برخوردار مي باشد. 
   فدايي افزود: نصب سيستم جديد روشنايي در تونل بزن لارستان براي اولين بار در جنوب كشور در حال انجام است و پيش از اين استانهاي خراسان رضوي و خراسان شمالي مجهز به اين سيستم بوده اند. مدير كل راه و شهرسازي لارستان ادامه داد: به دليل فرسودگي و عدم كارآيي لازم در سيستم روشنايي تونل بزن، با پيگيري هاي انجام شده اعتبار لازم جهت نصب سيستم جديد روشنايي اخذ شده ودر حال حاضر عمليات تعويض سيستم روشنايي تونل مذكور در حال انجام است.  به همين منظور محدوديت ترافيكي در اين تونل همه روزه از ساعت 7 صبح الي 19 عصر به مدت 2 ماه برقرار مي باشد.
  وي همچنين از رانندگان خواست ضمن توجه به علائم هشداردهنده نصب شده و توضيحات مأمورين، احتياط لازم را در گذر از اين تونل به عمل آورند تا از بروز هرگونه مشكلي جلوگيري گردد.   فدايي عنوان داشت: با نصب سيستم جديد روشنايي قابليت ارسال و دريافت اطلاعات از طريق فيبر نوري و سيستم GPRS به مركز كنترلasre evaz واقع در اداره كل راه و شهرسازي لارستان فراهم خواهد شد. كه از اين طريق امكان كنترل ميزان نوردهي قطع و وصل چراغ هاي نصب شده در داخل و خارج از تونل به صورت دستي و اتوماتيك فراهم خواهد شد. 
   وي افزود: از ديگر مزيت هاي اين پروژه كنترل مانيتور آنلاين توسط اينترنت وهمچنين دريافت آلارم بوجود آمده از طريق پيامك را مي توان نام برد.     فدايي همچنين ادامه داد: طي نشست اخير خود با مهندس قاسمي وزير نفت موافقت ايشان در جهت پرداخت بيش از 50 % هزينه روشنايي تونل دو قلو شهرستان مهر اخذ گرديده و قرار است به زودي عمليات روشنايي تونل دوقلو به طول 814 و 849 متر واقع در اتوبان شهرستان مهر انجام گردد.     حسن فدايي اضافه كرد: در حال حاضر دو تونل احشام و  بالنگستان به طول تقريبي 2650 و 850 متر در سطح اين حوزه استحفاظي درحال ساخت مي باشد كه به محض اتمام كار اين تونلها و كسب اعتبار مورد نياز نسبت به برقراري سيستم روشنايي آنها با جديدترين امكانات روز دنيا اقدام خواهد شد.      مدير كل راه و شهرسازي لارستان  افزود : انجام چنين عملياتي مي تواند زمينه ساز كاهش صد درصدي سوانح و تصادفات رانندگي را فراهم آورد.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه هشتم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

هیچ موقع خودم را کوچک نمی بینم
*خودتان را به صورت کامل معرفی کنید؟ محسن واحدی فرزند عبدالرحیم متولد 25/11/75 اهل روستای کهنه اوز و دانش آموز مقطع اول متوسطه در حال حاضر دروازه بان تیم نوجوانان آلومینیوم المهدی هرمزگان هستم.

*شروع حرفه ای فوتبال خود را شرح دهید؟ دو سال قبل به خاطر شغل پدرم به بندرعباس نقل مکان کردیم و در آنجا مشغول تحصیل شدم، و در تیم فوتبال دبیرستان شهید قنبری در پست دروازه بانی که علاقه شدیدی به آن داشتم، مشغول بازی شدم. از سوی دیگر با پیشنهاد چند تن از دوستانم که مرا تشویق به بازی در تیم های رسمی می کردند روبرو شدم و طولی نکشید که یکی از دوستانم (امید خدمتی پور) که جا دارد تشکر فراوانی از او داشته باشم، مرا به تیم صنعت برق بندرعباس معرفی کرد در دیداری که با سرمربی آن تیم داشتم از من تست گرفته شد که من در آن تست رد شدم، بعد از آن دیگر امیدی برای ادامه این راه نداشتم اما باز دوستم بود که به من امید می داد و مرا به تیم شاهین بندرعباس برد. در تست گیری قبول و در آن تیم مشغول به بازی شدم. بازی های دوره ای آن تیم برای راهیابی به لیگ 3 بود. 4 ماه نیمکت نشین بودم. فقط در بازی های دوستانه به من بازی می رسید. گفتنی است که در مدت نیمکت نشینی تمرینات فراوانی داشتم. در مسابقه ای که تیممان با تیم برق داشت در کمال تعجب جز 11 نفر اصلی بودم. با استرس فراوانی پا به زمین گذاشتم. نیمه اول با ضربه آزادی گل خوردم که استرس مرا بیش از پیش کرد. در نیمه دوم نیز گل دیگری خوردم و بازی با نتیجه 2 بر 1 به پایان رسید. پایان بازی نیز سرمربی با خونسردی با من رفتار کرد. طی دو روز سرمربی برق با من تماس گرفت خواستار ورودم به تیم برق شد. هنوز 2 ماه از قرار دادم مانده بود که یک ماه آنجا بازی کردم و یک ماه دیگر به دلیل درد پا از آن تیم جدا شدم چون آینده بهتری را در تیم برق برای خود می دیدم.
بعد از ورود به تیم برق بعد از دو ماه نیمکت نشینی دروازه بان ثابت تیم شدم. 4 ماه در تیم برق بازی کردم که در حین ناباوری سرمربی آلومینیوم طی تماسی خواستار حضورم در تمرین تیمش شد. چون باز هم آلومینیوم را بهتر از برق می دیدم. همان روز به باشگاهشان رفتم و در تمرینات تیم آنها شرکت کردم که همین کارم باعث شکایت تیم برق از من شد. بعد از صحبتی که بین دو سرمربی انجام شد، قرار شد به مدت 2 سال در آلومینیوم بازی و سپس به تیم برق باز گردم.

*از وضعیت تیم آلومینیوم بگویید؟ زمانی که در این تیم بازیکن ثابت شدم تیم راهی لیک دسته 2 شده بود. خیلی خوشحال بودم زیرا 4 بازی پیش رو را به صورت گروهی بازی کردیم که تیم ما اول شد و باعث راهیابی تیم آلومینیوم به دسته یک (لیک برتر) شد.

*از چگونگی تمرینات خود بگویید؟ حدود یک ماه زیر نظر اکبر میثاقیان سرمربی تیم بزرگسالان آلومینیوم المهدی هرمزگان(که امسال به لیگ برتر راه یافته است) تمرین داشتیم و تمرینات اختصاصی را زیر نظر آقای چاوشی مربی دروازه بانان (که قبلا در تیم بزرگ پرسپولیس نیز حضور داشته است که دروازه بانان موفقی همچون علیرضا حقیقی و گردان نیز زیر نظر او بودند) بود. همچنین تمرین در کنار دروازه بانان بزرگسالان از جمله فرناندو (برزیلی) و مجتبی روشنگر را نیز دارم. و در یکی از بازی ها مقابل تیم خفر شیراز در ضربات پنالتی موفق به مهار 3 پنالتی شدم که منجربه پیروزی تیم ما گشت.

*چه انگیزه ای باعث کشاندن شما به سمت دروازه بانی شد؟ علاقه شدید به دروازه بانی و امید به روزی که بتوانم تمریناتم را در تیم بزرگسالان ادامه بدهم.

*الگوی شما در ورزش چه کسانی بودند؟ فرناندو دروازه بان دوم آلومینیوم المهدی چون بسیار مهربان و لطف فراوانی نسبت به بنده دارد.

*مهم ترین اتفاقات فوتبالی تان چیست؟ با درخشش در تیم آلومینیوم المهدی هرمزگان به همراه وحید افطاری هم بازی من در این تیم به تیم ملی نوجوانان ایران دعوت شده ام و حدود 5 ماه دیگر اردویی را در کشور اتریش برگزار می کنیم. از تیم نوجوانان تراکتورسازی هم پیشنهادی برای بازی در این تیم دارم و در حال حاضر به فکر این پیشنهاد هستم و هنوز تصمیم قطعی را نگرفته ام.

*مشوق شما چه کسانی بودند؟ مشوق اصلی من دوست همیشگی ام امید خدمتی پور می باشد، پدرم که با مشورتش مرا همراهی می کند و مادرم که دعای خیرش همیشه بدرقه راهم است.

*توصیه ای به همسن و سال های خود دارید؟ اگر واقعا شخصی استعدادی در خود می بیند حتما آن را دنبال کند و با توکل به خدا و تلاش و اراده مضاعف برای رسیدن به هدف خود به پیش رود.

 مصاحبه کننده: محمدرفیع محمدی فرزند ابراهیم از روستای کهنه اوز -تهیه و تنظیم و ارسال: عارف حاجی پور


نوشته شده در تاريخ شنبه هفتم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

دکتر جعفرپور نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در ساعت 13:20 سه شنبه 27/4/91 در مسجد محمدی  با مردم اوز دیدار کرد. در این دیدار که علاوه بر جمعی از مردم شهر اوز، آتش فراز بخشدار،  اعضای شورای اسلامی شهر و برخی از مسئولین شهر حضور داشتند، دکتر جعفرپور در سخنان کوتاهی اظهار داشت که ما علاوه بر نیازهای مادی و عمرانی، نیازهای معنوی و فرهنگی نیز داریم که باید به آن توجه داشته باشیم. وی با اشاره به ماه های پرخیر و برکت شعبان و رمضان گفت: در ماه مبارکasre evaz رمضان به میهمانی خدا می رویم و باید از این سفره پر برکت الهی نهایت بهره را ببریم و با همدلی بتوانیم بر مشکلات نائل آئیم و بتوانیم برای لارستان بزرگ مفید باشیم.
پس از پایان سخنان نماینده مردم در مجلس نهم، برخی از حضار که از برگزاری جلسه در این زمان از روز گلایه مند بودند خواستار ارائه توضیحاتی در مورد ارتقای اوز پس از گذشت یک سال از دستور رئیس جمهور و جلوگیری از ساخت ندامتگاه در برکه شکسته (که اخیر ابر ساخت آن تاکید شده است) شدند.دکتر جعفرپور در مورد ارتقای اوز اعلام داشت: پس از اعلام موافقت مکتوب روحانیون و شورای اسلامی لار اینجانب نیز موافقت مکتوب خود را با ارتقای اوز اعلام کرده ام و از طریق استانداری و سایر مقامات پیگیر این موضوع هستم. وی اعلام داشت با پیگیری های انجام شده دوشنبه هفته آینده به اتفاق رئیس شورای اسلامی شهر اوز موضوع ارتقای اوز را در تهران پیگیری خواهیم کرد. نماینده مجلس در مورد ندامتگاه نیز اظهار داشت: افرادی که مدعی مالکیت زمین مزبور هستند باید از طریق قوه قضائیه و دادگاه تجدید نظر درخواست خود را پیگیری کنند و در مورد عدم ساخت این ندامتگاه به عنوان یکی از درخواست های مردمی نیز موضوع را از طریق دستگاه های مربوطه پیگیری خواهد کرد.
صباغی رئیس شورای اسلامی شهر نیز در پایان این جلسه توضیحاتی در مورد ساخت ندامتگاه اعلام  داشت وگفت: با توجه به عدم رضایت شهروندان درخصوص ساخت آن و تنظیم طوماری در این مورد آن را تائید و به مقامات مربوطه ارسال شده و با توجه به این که اخیرا جهت پروانه ساخت از شورا استعلام شده شورا عدم موافقت خود را با ساخت این ندامتگاه اعلام کرده است. رئیس شورای اسلامی شهر نیز اعلام داشت انشالله در پیگیری هایی که دوشنبه آینده در مورد ارتقا با حضور نماینده مردم انجام خواهیم داد بتوانیم به دستاورد خوبی نائل شویم.ضمناً نماینده مجلس از ساعت 8صبح با نمایندگان شورای اسلامی شهر و روستا در بخشداری دیدار داشته اند.


نوشته شده در تاريخ شنبه هفتم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

با پیشینه لارستان کهن، شهرنوپای اوز در ۳۴۰ کیلومتری شیراز با داشتن بازرگانان، باستان شناسان، معماران، مهندسان، پزشکان، نویسندگان و شعرا و همه بزرگانی که در آغوش خود پرورانده به همراه جوانان آینده نگر و کوشا، در آینده ای نزدیک یکی از شهرستان های زیبا و پیشرفته لارستان در استان فارس خواهد شد و از سراسر ایران گردشگران را به دیدن خود خواهد آورد. اما برای پذیرش گردشگر و گسترش گردشگری در شهر اوز و سراسر لارستان، نیاز مبرم به زیر ساخت های استوار و سر و سامان دادن به تسهیلات از یک سو و از سوئی امنیت پایدار، باز سازی ساختمان های تاریخی، ساختن جاده های میانه دار و برجسته کردن جاهای دیدنی است. این کار در گذر از همت شهروندان دور و نزدیک شهر اوز و سراسر لارستان به فشار پی در پی بر دولت برای پشتیبانی نیازمند است. پیشرفت شهر نباید سطحی باشد. باید پیشروی شهر با آینده نگری  در گذر روزگار بتواند نشانه های فرهنگ  بومی خود را نشان دهد. برای آینده صد ساله یک شهر می بایست نقشه راه داشت. فرجام درست این کار در گرو گماردن کارشناسان بومی و آگاه است. از کارشناسان شهرهای زیبائی چون کرمانشاه، سنندج ، تبریز، شیراز و اصفهان و حتی شهرهای کشورهای همسایه و فرامنطقه ای نیز می شود بهره گرفت. اما بهره گیری از دیگران نباید فرهنگ بومی و شناسنامه شهر را مخدوش و به تباهی بکشاند.
 با بازسازی ساختمان ها و برجستگی نشانه های فرهنگی همراه پیشرفت بهداشت و درمانگاه ها ، هتل ها، شهربازی برای کودکان، فرهنگ سراها، کتابخانه ها، تئاتر، سینما و خیابان های پر درخت وبوستان های زیبا و ساختن یک باغ وحش از گونه های بز کوهی، آهو، قوچ و انواع جانوران همراه با  ازدیاد پرندگان و جاذبه های طبیعی و غذاهای بومی، موسم بهار شهر اوز می تواند پذیرای گردشگران آن سوی آب بویژه دوحه، کویت و دوبی باشد. یکی از ویژگی های پیشرفت، داشتن شهروندان و پشتیبانان شهر است که از این  رو، شهر اوز و همه شهرهای لارستان از درون و بیرون کشور طرفداران پر و پا قرصی دارند.
 در روزگار کنونی که برای پیشرفت هر شهر و روستا تلاش می شود، با رونق صنعت گردشگری می شود دستی بر سر و روی شهر کشید. یکی از راه های کلیدی و پر درآمد در شکوفائی شهر ها  آمد و شد گردشگران است که صد البته اگر با خرد و دانش شالوده آن پی ریزی شود پر ثمر خواهد بود. پیشرفت  گردشگری، شهرهای نوپا را از محقر بودن  بیرون آورده و به نابسامانی ها، سر و سامان می دهد. در گستره سیاسی و رای گیری ها نیز مسئولان کشوری را به سوی خود بیشتر جلب می کند. باید به یاد داشت که همه شهرهای ایران از جمله تهران نیز روزی روستا بوده اند. شهرستان در گستره بودجه کشوری نیز بیشتر از یک شهر امتیاز خواهد داشت. رونق گردشگری شهر را از کرختی و گمنامی بیرون می آورد اما می تواند فرجام ناخوشایندی نیز در بر داشته باشد. اگر با نگرش علمی به آن نگاه نشود بسیاری از ارزش های فرهنگی نیز سائیده می شود و رنگ می بازند.
  از پیشینه برخی شهرها و کشورها  می توان درس گرفت. اما باید به یاد داشت که هر شهر و کشوری دارای ویژه گی در گستره گردشگری همسو با فرهنگ خود می باشد. برای نمونه در کشور اسپانیا که امروز با گرداب اقتصادی دست و پنجه نرم می کند، تنها صنعت گردشگری است که در رگ و پی کشور به گردش درآمده است.  با همین صنعت گردشگری ممتاز از دیرباز شهروندان کشورهای جهان و بویژه اروپائی برای گردش روانه اسپانیا می شوند. در ماه اوت (آگوست) جمعیت ٤٥ ملیونی این کشور به ١٢٠ ملیون می رسد و  شهرها با برنامه های درست علمی میزبان خوبی برای گردشگران بوده و تسهیلات جوابگوی نیازها ست. شهر مادرید در ماه اوت از سکنه خالی می شود و شهروندان برای تعطیلات تابستان به  شهرهای ساحلی می روند و خیابان ها مملو از گردشگرانی می شود که از کشورهای دیگر به اسپانیا آمده اند.
  نمونه دیگر، کشور ایالات متحده امریکا است. در  نزدیکی "کلورادو" برای پیشرفت منطقه ای کوهستانی به نام "کریپل کریک" با دایر کردن "کازینو" بهای زمین را بالا بردند و درآمد سرشاری به دست آمد که آن روستای کوچک را در رده شهرهای دیگر در امریکا درآورد.  در برزیل، "ریو د ژنیرو" از شهری کوچک به غول تبدیل شد و آن گسترش بیش از حد با همه زیبائی های این شهر آن را به بهشت جنایتکاران تبدیل کرد. چرا که توسعه ساختمان سازی و فروش زمین با  هجوم بی رویه به آنجا در شرایط هائی بوقوع پیوست که شهرداران و مسئولان نخستین، سرنوشت آینده شهر را مد نظر قرار نداده بودند.asre evaz
 در دوبی که اقتصاد بازار مرشد درمحله دیره  و محله "بر دوبی" را اوزی ها و مردم سراسر لارستان از دیرباز می چرخانند، هیچ کس باور نمی کرد که برای گردش، کسی  به جائی بیاید که در تمامی سال هوایش دم کرده و تب دار است. اما در روزگار کنونی با مدرنترین پروژه ها آنجا را برای جهانگردان جائی دیدنی کرده اند. هرچند طراحان شهرسازی و گردشگری غیر بومی اروپائی به کار گرفته شده در دوبی، با پول های هنگفت به این کار دست زدند اما آن ها با شناخت از پیشینه باستانی ایران در آن سوی آب دریافتند که بازار گردشگری در گستره باستانی در دوبی میدان مانور نداشته و نمی تواند کارساز باشد. با این دیدگاه بر روی مکان های تفریحی جدید سرمایه گزاری کردند. اما این طراحان با گردش یک پارچه در گسترش تفریحات و ساختمان های مدرن سبک اروپائی شناسنامه تاریخی و فرهنگی از جمله بادگیرها و همه نشانه های بومی را بویژه در "شندغه" کم اهمیت کردند و این مهم جبران ناپذیر خواهد بود. در اوز و سراسر لارستان با حفظ آثار باستانی، ساختمان ها ی تاریخی، بادگیرها و آب انبارها می شود زیبائی و پیشینه شهر را برای گردشگران منطقه ای و فرا منطقه ای، نه به گونه دوبی، بلکه در گنجایش شهرهای لارستان از جمله اوز، لار،خنج و خور دلچسب کرد و آثار باستانی و طبیعت بکر را برای دیدار گردشگران آن سوی آب برجسته نمود. از سوئی با شالوده ریزی ساختمان های محکم و استوار در برابر زمین لرزه نیز می توان به طرح های مدرن با الهام از نشانه های بومی  به گسترش شهرادامه داد.
  با در نظر گرفتن فرهنگ و آداب مردم شهرهائی چون اوز مسلما نمی شود از تجربیات جائی مثل "کریپل کریک" در ایالات متحده امریکا بهره مند شد. اما می شود با در نظر گرفتن سنن و فرهنگ بومی به پیشرفت کمک نمود و از زاویه ای دیگر صنعت گردشگری اوز را رونق داد. امروزه گردشگری به عنوان یک رشته بسیار کار ساز در دانشگاه های جهان تدریس می شود. هر چند مدیریت جهانگردی دانشگاه پیام نور شیراز نیز از رشته گردشگری غافل نمانده اما امید است در دانشگاه  پیام نور اوز نیز به این رشته اهمیت داده شود تا دانشجویان بومی مدیریت گردشگری، سکان این صنعت را در زادگاه خود به گونه ای  آکادمیک به دست گرفته و به پیش ببرند.
 دکتر محمود دهقانی


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه پنجم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

به همت موسسه همیاران سلامت روان کرانه مهر وابسته به بهزیستی و با همکاری معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان لارستان کارگاه آموزشی آشنائی با انواع مواد مخدر و عوارض آن در تالار فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد. در این کارگاه تعدادی از مسئولان ادارات، نهادها و ارگان های مختلف شرکت داشتند و رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان فارس در مورد رتبه مواد مخدر، تهدیدات، نحوه فعالیت و تبلیغات و نحوه تاثیرگذاری بعد از مصرف هر یک از مواد به طور کامل به توضیح پرداخت.
سروان شهرام سلامی در این کارگاه گفت: استان فارس در عرصه مبارزه با قاچاقچیان و سوداگران مرگ تاکنون 3 هزار و 700 شیهد، 12 هزار جانباز و میلیاردها تومان هزینه کرده است. وی افزود: مواد مخدر سومین تجارت پول ساز در جهان است که با تبلیغات ظریف برای جوانان اعتیاد آور شده است. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان فارس با بیان این که 3 تا 5 درصد جامعه به نوعی اعتیاد دارند گفت: تلاش سازمان علوم پزشکی و بهریستی قابل ستایش است. سروان سلامی با اشاره به تلاش پلیس اظهار داشت: طی 4 ماه گذشته، 3 تن مواد مخدر در شهرستان لارستان و 9 تن، در استان فارس کشف و ضبط شده است. وی اضافه کرد که در حال حاضر مواد مخدر در بعضی از آرایشگاهها و مغازه ها به عنوان قرص ها ی لاغری، چاقی و اشتهاآور درسترس است.


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه پنجم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

 به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش اوز، بهرام زمانی در هفتاد و نهمین جلسه شورای آموزش و پرورش که با حضور اعضاء، مسئولین و معتمدین تشکیل شد اظهار داشت: از همان زمان ابلاغ سند تحول بنیادین، مقدمات لازم جهت جامه عمل پوشاندن به قوانین نظری و عملی این قانون مدون در این اداره asre evaz

مهیا شد.
 وی از اجرای نظام آموزشی 6-3-3 و آغاز سال ششم ابتدایی در 29 مدرسه منطقه اوز از سال تحصیلی 92-91 خبر داد و گفت: در تمامی مدارس کلاس درس مهیا شده و نواقص موجود نیز با همکاری اداره کل آموزش و پرورش فارس در حال مرتفع شدن است.
رئیس اداره آموزش و پرورش اوز همچنین از برگزاری کنکور سراسر جهت 500 دانش آموز در روزهای 8و 9و 10 تیرماه سخن گفت: و از تلاش و یاری مسئولین ادارات شهر اوز در اجرای این برنامه تشکر کرد. وی غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان را دغدغه اصلی خانواده ها در ایام تابستان اعلام نمود و افزود: تهاجم فرهنگی غرب از طریق سایت های مختلف، ماهواره ها و سی دی های نابهنجار به خانواده ها نفوذ کرده است. بهرام زمانی از خانواده خواست برای گذراندن اوقات طلایی فرزندانشان برنامه ریزی کنند. وی در پایان آمادگی اداره آموزش و پرورش اوز را جهت در اختیار گذاشتن تمامی مدارس شهر و روستا جهت برگزاری کلاس های تابستانی اعلام نمود. در ادامه محمد حسین آتش فراز بخشدار اوز، کار فرهنگی و لزوم توجه جدی خانواده ها یه امر تعلیم و تربیت صحیح همراه با نظارت را بهترین راه برای مبارزه با تهاجم فرهنگی غرب معرفی کرد و از پیشرفت دانشمندان ایرانی در صحنه های مختلف علمی سخن گفت و از حضور چشمگیر مردم شهر اوز در تمامی مراسم ارتحال امام جمعه فقید لارستان تشکر کرد. حضار در پایان به ارائه طریق پرداختند و از مسئولین به خاطر تلاش در حوزه تعلیم و تربیت تشکر کردند.


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه پنجم مرداد ۱۳۹۱ توسط احمد خضری

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه اوز طی آئین ویژه ای 250 دانش آموز  ورزشکار منطقه اوز موفق به اخذ هدایا و لوح تقدیر شدند.
 بر پایه این گزارش در این آئین که والدین، دانش آموزان و مسئولان  بخش اوز حضور داشتند. رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه اوز گفت: اگر ورزش با اخلاق و انسان سازی همراه باشد باعث ترقی و تعالی ورزشکار می شود. وی افزود: امروزه ورزشکاران و قهرمانان ایران در عرصه های مختلف و میادین ورزشی پرچمدار صدور و معرفی انقلاب اسلامی به دنیا هستند. بهرام زمانی اضافه کرد: منطقه اوز یکی از مناطق پیشرو در استان فارس است، که دانش آموزان ورزشکار این منطقه پیروزی یا شکست را محور اصلی خود قرار نداده اند.
رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه اوز با اشاره به سند تحول بنیادین و نقش ورزش و نوسازی در این قانون خواستار توجه جدی به تربیت بدنی شد و تاکید کرد که عقل سالم در بدن سالم است.
 در پایان به 250 دانش آموز در مقاطع تحصیلی ابتدائی، راهنمایی و متوسطه که در طول سال تحصیلی در رقابت های ورزشی شرکت و موفقیت کسب کرده اند توسط بخشدار، فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی لوح تقدیر و هدایا داده شد.


.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک